Najnowsze komentarze
hmmm wizka jest trochę jakby spod ...
Wszystko super, ale co z bateriami...
Pięknie, panowie, pięknie ;)
Michal_burnout do: Szczur jak ta lala
Chciałbym sie kiedyś tym prototype...
Michał Mikulski do: Szczur jak ta lala
Już nie mogę doczekać się full-wyp...
Więcej komentarzy
Ulubieni blogerzy

30.09.2009 17:55

High Voltage Garage - czarny koń TTXGP 2010?

High
Voltage Garage render1

Czy kiedyś mieliście pomysł na przedsięwzięcie o niewiadomych szansach powodzenia, z możliwością nadspodziewanego sukcesu lub spektakularnej porażki?

A czy słyszeliście kiedyś o High Voltage Garage i ich najnowszym, szalonym projekcie?  Jeśli nie, to właśnie czymś takim chcemy was zainteresować i to pokazać!

Naszym celem jest zbudowanie dwóch identycznych motocykli elektrycznych. Wyjątkowość i trudność ma polegać na stworzeniu w pełni funkcjonalnych prototypów dorównujących, a nawet pod pewnymi względami przewyższających obecne na rynku konstrukcje spalinowe (np.: Suzuki GSR600 czy Yamaha FZ6 S2). Zamierzamy przeprowadzić porównania bezpośrednie (nasza maszyna kontra jedna z wymienionych, head-to-head). Dwa egzemplarze mają wyeliminować przypadek i zapewnić element powtarzalności, który urealniłby możliwość rozpoczęcia produkcji seryjnej.

Pokażemy wam całość projektu, począwszy od pozyskania dotacji unijnych w ramach programu "Innowacyjna gospodarka", poprzez przygotowanie zaplecza budowy, projektowanie, budowę, testy prototypów oraz imprezy towarzyszące. Zwieńczeniem projektu mogłaby być podróż powstałymi motocyklami po Polsce, wykorzystując do ładowania akumulatorów wyłącznie istniejącą infrastrukturę. Tyle tylko, że to byłoby za proste... Dlatego wybraliśmy uczestnictwo w przyszłorocznym ekologicznym wyścigu TTXGP 2010, odbywającym się na wyspie Man, a po wyścigu powrót na motocyklach do kraju, na zasadach jak dla podróży po Polsce.

Tego wszystkiego musimy dokonać w niecałe 10 miesięcy. Na dodatek jest nas tylko dwóch, niekoniecznie szablonowych (co jest delikatnie powiedziane) inżynierów. A wszystko dziać się będzie w cichej wsi, z dala od głównych szlaków, w niepozornej stodole przebudowanej na warsztat. Jako że mamy doświadczenie w realizacjach prototypów różnych maszyn i urządzeń, wiemy, że przy okazji można będzie pokazać opór materii oraz skomentować trochę paranoi życia codziennego (jako że bywamy dosyć dosadni w osądach, może być to równie ciekawe i nieszablonowe).

Przy okazji poruszymy nieco pobocznych tematów, niekoniecznie ściśle związanych z motocyklami i nie zawsze najlżejszej wagi (przykładowo: czy energia elektryczna do napędzania pojazdów powinna być inaczej opodatkowana, niż do ogrzewania domów; jak ubezpieczać pojazd o pojemności skokowej silnika równej zero; ile wyniesie podatek ekologiczny dla dziesięcioletniego pojazdu o zerowej emisji spalin; dlaczego dla mediów i policji motocyklista jest symbolem pirata drogowego, skoro to kierowcy samochodów częściej powodują wypadki itp.). Ta część będzie miała formę oficjalnego pytania kierowanego do odpowiedniego przedstawiciela władz, a ewentualne odpowiedzi będą oczywiście cytowane i komentowane.

Podsumowując, dwóch nikomu nieznanych inżynierów konstruktorów z nieprzesadnym doświadczeniem w branży motocyklowej, z kraju nie kojarzonego z potęgą motoryzacyjną ani innowacyjnością, rzuca wyzwanie wielkim koncernom i nie mają zamiaru robić za tło, a wy możecie to obserwować na żywo na ekranach swoich komputerów.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia perypetii związanych z przedsięwzięciem i ich komentowania na stronach Ścigacz.pl gdzie pokażemy wam to wszystko, w dotychczas niespotykany w Polsce (a może i na świecie) sposób.

Pozdrawiamy,
Zespół High Voltage Garage
Łukasz
Kamrowski & Grzegorz Saj

Łukasz KamrowskiGrzegorz Saj

 

 

"Oryginał" artykułu opublikowano dnia 04.09.2009 na stronach Ścigacz.pl :

High Voltage Garage - czarny koń TTXGP 2010?


 

Komentarze : 6
2009-10-05 20:30:00 Saju

Kserówki projektów, to może za dużo (chcemy mieć jakieś tajemnice, cudowne bronie i inne takie nie dla wiadomości konkurencji), ale coś już szykujemy. "Opowieści dziwnej treści" też już nadciągają.

2009-10-01 07:19:20 Umer

"Samo się nie zrobi..." Powodzenia!!! Jakby co, to... wiesz. :P

2009-09-30 22:25:00 Żmija

Czekamy, czekamy póki co jeszcze cierpliwie na kolejne opowieści dziwnej treści miejmy nadzieję już z Waszego warsztatu :)

2009-09-30 20:06:31 bartecj

Mnie brzydzą te elektryczne maszynki, ale powodzenia życzę w przedsięwzięciu... :)

2009-09-30 20:05:29 froger

Ja co pare dni wchodze na stronę, a tam ciągle pustka ... Trzymam kciuki!

2009-09-30 20:01:32 Michał Mikulski

Ja Panowie czekam na jakieś pierwsze wieści! Kserówki projektów, zdjęcia miejsca pracy - nie ma co się opierniczać ;).

  • Dodaj komentarz